Fido is three-years crossbreed, born and living in Nová Paka in the Czech Republic. I'm Fido's handler, my name is Helena Laušman and I was born on same day like Fido, but in 1993.

S Fidoušem se věnujeme Dogdancingu, Poslušnosti,  Stopování a Obrannám.

     Při tréninku využívám pozitivní metody- především clicker trainining, shaping. Několik let jsmechodili na cvičák do Staré Paky, kde jsme trénovali, radili, a nechávali si radit :). Měli jsme na starost školičku štěňátek a začátečníků a také dogdancing. V červenci 2010, 2011 a 2015 jsme byli na táboře Minimaxipes, kde jsme získali plno zkušeností a poznali plno fajn pejskařů. V roce 2012 jsme absolvovali LVT s Vandou Gregorovou a Katkou Veinlichovou. Základy agility jsme získali na Jičínském cvičáku. Agility a dogdancing trénujeme sami, ale jezdíme i po různých intezivkách, víkendovkách apod.. Absolvovali jsme mnoho seminářů o pozitivní motivaci a příbuzných záležitostech :).

Fíďa je neskutečný milovník cvičení, tančení a učení,  workaholik a nejúžasnější psí kámoš na světě. Miluju ho, fakt že jo :). Pravidelně se umišťuje n předních místech. Chahá... :D

Já pocházím z pejskařské rodiny. Měli jsme doma ovčáky, erdelteriéry, dobrmany, boxery, pudlíky, voříšky...

Můj tatínek se nad už jako figurant a výcvikář narodil :D (přes 20 let se věnuje kynologii naplno). Ač s ním rozhodně né vždy souhlasím, naprostá většina mých vědomostí o psech pramení právě od něho.

 V současné době máme složenou zkoušku ZZO (za plný počet bodů), Heelwork to music 1. úrovně a Freestyle 1. úrovně. Na na naše úspěchy ze závodů a zkošek se můžete mrknout zde: ÚSPĚCHY A NOVINKY . V agility jsme se zatím angažovali pouze na neoficiálkách s menšími úspěchy. S agility jsem bohužel skončila v roce 2012, protože se začala projevovat Fidova nevhodná stavba kostry pro tento sport. Se staropackým cvičákem vystupujeme na různých dětských dnech a jiných kulturních akcích s poslušností a obranami.  Sólově Fido a já vystupujeme s dogdancingem.

Naše zkušenosti a vědomosti se snažíme předávat dál a hlavně se stále rozvíjet,  ale jsme samozřejmě otevření novým myšlenkám, proto, jestli máte něco, čím byste chtěli přispět, napište prosím :).

 

Od roku 2014 jsem v Praze, Fido zůstává dále v Pace u mých rodičů, je tak spokojenější. Fido je totiž jaksi autistický a nesnáší změny. Rodiče se mu však věnují naplno a Fíďa rozhodně nestrádá ani nesmutní. Nic ze svého umu ale rozhodně nezapoměl a vždy když přijedu, se pořádně vyřádíme a vyblbneme. Myslím, že je to opravdu šťasný psí pán a nyní už má rád svůj klid. Jsem mu opravdu moc vděčná za všechno, co mě naučil a co jsme spolu zažili.