Dogdancing

Our favourite subject

Tanec se psem je jeden z nejmladších kynologických sportů, při kterém pejsek předvádí různé otočky, skákání přes ruce a nohy psovoda, válení sudů, chůze u nohy, plazení, podávání pacek a spoustu dalších prvků a cviků. V tomto sportu je možné skládat zkoušky, závodit nebo ohromit návštěvu :). Tanci se psem se může věnovat každý, důchodci i děti, psi s průkazem původu i voříšci, malí i velcí psi. Tanec se psem je založený na týmové práci. Učení nových prvků rozvíjí schopnosti psa, od mentálních po fyzické, a zároveň posiluje vzájemnou důvěru mezi páníčkem a jeho čtyřnohým přítelem.

 Úplně první věc kterou se Fido naučil bylo probíhání osmičky mezi mýma nohama. Prvků je nepřeberné množství a my zdaleka neumíme všechny. Zatím jsme se naučili osmičku mezi nohama, proplétání mezi nohama za chůze tam i zpět, couvání, panáčkování, procouvání osmičky mezi nohama, mrtvý, válení sudů, podávání pacek, chůze mezi nohama zároveň se mnou i s tím , že předníma nohama stojí na mých, obkroužení čehokoliv, obcouvání, zabalení do deky, otočky na obě strany, packa na čumák, proskakování rukou v bok, obutí bačkor na packy, pokládání hlavy na zem, nacouvání na svislou plochu, skok do náruče, poklona, plazení, ...

Jak vypadá náš trénink, můžete vidět tady: www.youtube.com/watch?v=cfu3WtD-5hE

Důležité je, že cokoliv se svým pejskem děláme, bysme měli dělat pro zábavu, a ne proto že chceme být nejlepší. U cvičení je dobrá nálada nutnost!

DOGDANCING JE NEJLEPŠÍ ZABIJÁK NUDY A SMUTKU

Zatím máme složené zkoušky Heelwork to music 1 a Freestyle 1 - oboje na výborně.

Heelwork video  zde. 

Všechny prvky jsem učila pomocí klikru, protože mému psovi tato metoda nejvíce vyhovuje, neznamená to však , že je to nejlepší cesta pro všechny. Každý pejsek je jiný zrovna jako u lidí a proto mu také něco jiného vyhovuje a "sedí".

Hodně mi pomohla knížka 101 psích triků, jestli s dogdancingem začínáte a ještě ji nemáte, tak si ji rozhodně pořiďte :)

Základy nám vysvětlila Veronika Hynková na táboře MINIMAXIPES.

Absolvovali jsme také seminář a tábor s Vandou Gregorovou.

V současnosti spolupracujeme s Katkou Veinlichovou, která nám pomáhá ve zlepšování.

Jelikož nejsem sama, kdo řeší problém se štěkáním při dogdancingu, napsala jsem pro Vás návodný článeček, jak se s tím poprat. Najdete ho tady.